Czołówki do biegania

Jednym z akcesoriów, które mogą okazać się niezbędne podczas biegu, jest na pewno latarka czołowa. Ten niewielki przedmiot ułatwia treningi odbywane wieczorem, po zmroku lub w szare jesienne popołudnia. Ponadto poprawia Twoją widoczność, sprawiając, że stajesz się bezpieczniejszy na drodze. W e-horyzont znajdziesz latarki czołowe najlepszych marek, takich jak np. Black Diamond.

Strona
na stronę
 1. Latarka czołówka Black Diamond SPRINTER 500 lm dark patina
  .
  Latarka czołówka Black Diamond SPRINTER 500 lm dark patina

  Black Diamond

  Cena 359,99 zł Od 299,99 zł
 2. Latarka czołówka Black Diamond SPRINTER 500 lm ultra blue
  .
  Latarka czołówka Black Diamond SPRINTER 500 lm ultra blue

  Black Diamond

  Cena 359,99 zł Od 299,99 zł
 3. Latarka czołówka Black Diamond COSMO 300 lm dark olive
  .
  Latarka czołówka Black Diamond COSMO 300 lm dark olive

  Black Diamond

  Cena 149,99 zł Od 119,99 zł
 4. Latarka czołówka Black Diamond ASTRO 250 lm aluminium
  .
  Latarka czołówka Black Diamond ASTRO 250 lm aluminium

  Black Diamond

  Cena 99,99 zł Od 79,99 zł
 5. Latarka czołówka Black Diamond FLARE 40 lm octane
  .
  Latarka czołówka Black Diamond FLARE 40 lm octane

  Black Diamond

  Cena 119,99 zł Od 99,99 zł
 6. Latarka czołówka Black Diamond FLARE 40 lm graphite
  .
  Latarka czołówka Black Diamond FLARE 40 lm graphite

  Black Diamond

  Cena 119,99 zł Od 99,99 zł
 7. Latarka czołówka Black Diamond SPOT LITE 200 lm octane
  .
  Latarka czołówka Black Diamond SPOT LITE 200 lm octane

  Black Diamond

  Cena 129,99 zł Od 109,99 zł
 8. Latarka czołówka Black Diamond SPOT LITE 200 lm graphite
  .
  Latarka czołówka Black Diamond SPOT LITE 200 lm graphite

  Black Diamond

  Cena 129,99 zł Od 109,99 zł
 9. Latarka czołówka Black Diamond SPOT LITE 200 lm azul
  .
  Latarka czołówka Black Diamond SPOT LITE 200 lm azul

  Black Diamond

  Cena 129,99 zł Od 109,99 zł
Strona
na stronę

Latarki czołowe do biegania w sklepie e-horyzont.pl

Latarka czołowa to niezbędne akcesorium zwłaszcza zaawansowanego biegacza. Nie oznacza to jednak, że nie jest przydatna podczas rekreacyjnego biegu. Wręcz przeciwnie – zwiększa widzenie w szary dzień oraz wieczorem. Dodatkowo taki gadżet sprawia, że osoba uprawiająca sport jest lepiej widoczna, co przekłada się na bezpieczeństwo. W sklepie e-horyzont.pl oferta latarek czołowych obejmuje wygodne modele zasilane bateriami, które możesz wymienić w wygodny sposób i w razie potrzeby zakupić w prawie każdym miejscu. To również szeroki wybór strumienia światła o mocy od 40 lumenów do aż 400 lumenów. Dostępne są latarki ze światłem skupionym oraz rozproszonym. Wszystko to od sprawdzonych i doświadczonych na rynku marek np. Black Diamond.

Czy latarka czołowa jest niezbędnym akcesorium podczas biegu w terenie?

Niezależnie od długości biegu i rodzaju terenu latarka czołowa jest niezwykle przydatnym akcesorium. Pomaga nie tylko lepiej widzieć po zmroku lub w dni z ograniczoną widocznością, ale również sprawia, że biegacz jest lepiej widoczny na szlaku czy drodze, co zwiększa jego bezpieczeństwo. W górach, kiedy pogoda potrafi zmienić się z minuty na minutę, albo w lesie, gdzie za sprawą wysokich drzew szybciej robi się ciemno – latarka to absolutnie podstawowy element wyposażenia. Przydaje się również początkującym miłośnikom tego sportu, którzy biegają popołudniami lub wieczorami. Posiadanie dobrej latarki czołowej pozwala na obranie dowolnej trasy, bez konieczności uzależniania jej od dogodnej pogody, czy miejskiego oświetlenia.

Jak wybrać latarkę czołową do biegania?

Wybór latarki czołowej powinien być przede wszystkim uzależniony od naszych indywidualnych preferencji. Na inną latarkę zdecyduje się doświadczony biegacz pokonujący długie dystanse bez względu na warunki pogodowe. Inną natomiast początkujący miłośnik tego sportu, który dwa razy w tygodniu wybiera się na rekreacyjny bieg ciepłym popołudniem, czy wieczorem. Dlatego decydując się na zakup latarki czołowej, należy określić swoje oczekiwania. W ofercie e-horyzont znajdziesz latarki czołowe o różnym strumieniu światła. Począwszy od jego intensywności (40-400 lumenów), kończąc na jego kształcie (skupione lub rozproszone). Podczas biegu w terenie w warunkach słabej widoczności bardzo ważne jest, by nabyty sprzęt świecił nie tylko na odległość, ale również na boki. Zwiększa to pole widzenia i pomaga zachować orientacje na krętych drogach. Również ważną cechą latarki zakładanej na czoło jest sposób jej zasilania. Bardzo wygodnym i najczęściej wybieranym rozwiązaniem są te na baterie, które można szybko wymienić. Nie wymagają podłączenia do prądu, co sprawdza się zwłaszcza podczas długiego biegu w terenie oraz pod namiotem. Takie rozwiązanie jest również lżejsze, co sprawia, że nie stanowi zbytniego obciążenia podczas wysiłku.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.