Płachty biwakowe i tarpy

Na noc pod gołym niebem oraz komfortowy wypoczynek w ciągu dnia, świetnym rozwiązaniem okazuje się płachta biwakowa. To nic innego jak techniczny materiał, przystosowany do wielu zadań. Może podłużyć jako zadaszenie nam hamakiem, stołem turystycznym oraz jako tarp, czy namiot. Stanowi ochronę zarówno przed deszczem, jak i promieniami słonecznymi. W sklepie e-horyzont znajdziesz płachty biwakowe najlepszych marek, takich jak: Jack Wolfskin, Ticket To The Moon, czy Fjord Nansen.

na stronę
na stronę

Płachty biwakowe – niezastąpione w outdoorze

Płachty biwakowe i tarpy turystyczne to praktyczne akcesoria, które ułatwią nam każdy pobyt w górach, pod namiotem lub na campingu. W razie potrzeby zapewnią schronienie w czasie deszczu lub męczącego upału, a nawet sprawdzą się jako taras widokowy lub schowek na rowery. Nie mówiąc już o tym, że zadaszenia campingowe lub zadaszenia biwakowe pozwolą na stworzenie dodatkowego przedsionka namiotu, powiększając tym samym jego powierzchnię. To praktyczne rozwiązanie szczególnie wówczas, gdy wybieramy się na wyjazd całą rodziną lub z grupą znajomych.

Płachty biwakowe od najlepszych marek na e-Horyzont.pl

Jeśli szukamy zadaszenia lub tarpy turystycznej od sprawdzonych producentów, to koniecznie przyjrzyjmy się asortymentowi, jaki posiada w swojej ofercie sklep turystyczny, e-Horyzont. Znajdziemy w nim zadaszenia campingowe i biwakowe od renomowanych marek, które od lat wiodą prym na rynku sprzętu turystycznego. Jack Wolfskin, czy Fjord Nansen to marki, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Sprzęt, jaki oferują, wyróżnia się znakomitym wykonaniem i wytrzymałością, która pozwala na użytkowanie go przez wiele sezonów – niezależnie od warunków. Na e-horyzont.pl znajdziesz płachty biwakowe i tarpy turystyczne, które sprawdzają się nie tylko na biwaku, ale także podczas pieszej wyprawy, a nawet w ogrodzie, podczas grilla ze znajomymi. 

Jaką płachtę biwakową wybrać?

Najważniejszymi cechami płacht biwakowych i tarp turystycznych, dostępnych w e-Horyzont, są bez wątpienia lekkość i praktyczność. Możemy zabrać je ze sobą na każdą wędrówkę i niezależnie od miejsca pobytu mieć na wyciągnięcie ręki własny „dach nad głową”. Ich rozstawienie nie sprawi nam żadnych trudności, a dzięki niewielkim wymiarom po złożeniu z łatwością zmieścimy je w plecaku. Przy wyborze płachty biwakowej należy przede wszystkim kierować się rozmiarem oraz przeznaczeniem. Należy zastanowić się przede wszystkim, jak duże potrzebujemy zadaszenia i czy w danym przypadku bardziej sprawdzi się te mocowane do drzewa, czy ze stelażem.

Kiedy warto kupić płachtę biwakową?

Płachta biwakowa doskonale sprawdza się w trakcie krótszych wypraw, a więc na przykład jedno- lub dwu-dniowych. Taka płachta może być także przydatna wtedy, gdy celem wędrówki jest schronisko. Ogromną zaletą płachty biwakowej jest łatwość rozkładania, jej mały rozmiar i kompaktowość, co sprawia, że można ją wygodnie nosić w plecaku. Niektóre modele ważą mniej niż pół kilograma, co jest bardzo ważne w trakcie dłuższych wypraw. Płachta biwakowa doskonale sprawdza się w czasie deszczu lub śniegu, a więc w momentach, gdy konieczne jest osłonięcie się przed nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi. Płachtę można rozłożyć właściwie w każdym miejscu, nawet na niewielkim skrawku terenu, co sprawia, że jest ona wielofunkcyjna i wielozadaniowa. Warto jednak zaznaczyć, że na dłuższą metę płachta nie zastąpi namiotu, ponieważ nie chroni ona od boków, nie daje intymności i nie zapewnia odpowiedniej izolacji termicznej. 

Jak rozłożyć płachtę biwakową?

Płachtę biwakową można rozłożyć naprawdę szybko i bezproblemowo. Wystarczy tylko przywiesić płachtę na dwóch drzewach, przy pomocy specjalnych lin. W ten sposób powstanie zabezpieczający dach. Innym rozwiązaniem jest przymocowanie jednego rogu płachty do drzewa, a pozostałe wystarczy przyszpilić do ziemi. Taka opcja dobrze sprawdzi się, gdy w pobliżu jest niewiele drzew lub są ustawione w dużej odległości od siebie. Możliwe jest także rozłożenie płachty przy pomocy specjalnych masztów, przy czym warto pamiętać o tym, że należy dodatkowo je dokupić. 

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.