Przyrządy asekuracyjne i zjazdowe

Przyrządy asekuracyjne i zjazdowe to kategoria stworzona dla miłośników wspinaczki, którzy potrzebują sprawdzonego sprzętu. W tej kategorii znajdziecie akcesoria wspinaczkowe renomowanych marek, takich jak Black Diamond, czy Pretzl, które ułatwią uprawianie ulubionej aktywności. W naszym sklepie znajdziecie m.in. ósemki, lonże czy przyrządy asekuracyjne typu kubek.

na stronę
 1. Przyrząd asekuracyjny kubek ATC-ALPINE GUIDE envy green
  Sale
  Przyrząd asekuracyjny kubek ATC-ALPINE GUIDE envy green

  Black Diamond

  Cena 139,99 zł Od 119,99 zł
 2. Przyrząd asekuracyjny kubek ATC-GUIDE 0002 black
  Sale
  Przyrząd asekuracyjny kubek ATC-GUIDE 0002 black

  Black Diamond

  Cena 139,99 zł Od 119,99 zł
 3. Przyrząd asekuracyjny kubek ATC-GUIDE 0001 anthracite
  Sale
  Przyrząd asekuracyjny kubek ATC-GUIDE 0001 anthracite

  Black Diamond

  Cena 139,99 zł Od 119,99 zł
 4. Zestaw asekuracyjny karabinek + kubek BIG AIR XP
  Sale
  Zestaw asekuracyjny karabinek + kubek BIG AIR XP

  Black Diamond

  Cena 149,99 zł Od 129,99 zł
 5. Ósemka zabezpieczona HUIT ANTIBRULURE D01
  Sale
  Ósemka zabezpieczona HUIT ANTIBRULURE D01

  Petzl

  Cena 65,00 zł Od 44,99 zł
 6. Przyrząd asekuracyjny VERSO D19
  Sale
  Przyrząd asekuracyjny VERSO D19

  Petzl

  Cena 95,00 zł Od 65,99 zł
 7. Przyrząd asekuracyjny kubek Black Diamond ATC-XP black
  Sale
  Przyrząd asekuracyjny kubek Black Diamond ATC-XP black

  Black Diamond

  Cena 109,99 zł Od 94,99 zł
 8. Przyrząd asekuracyjny kubek ATC black
  Sale
  Przyrząd asekuracyjny kubek ATC black

  Black Diamond

  Cena 89,99 zł Od 79,99 zł
 9. Przyrząd asekuracyjny kubek Black Diamond ATC-XP blue
  Sale
  Przyrząd asekuracyjny kubek Black Diamond ATC-XP blue

  Black Diamond

  Cena 109,99 zł Od 94,99 zł
 10. Przyrząd asekuracyjny kubek ATC purple
  Sale
  Przyrząd asekuracyjny kubek ATC purple

  Black Diamond

  Cena 89,99 zł Od 79,99 zł
na stronę

Sprzęt asekuracyjny od znanych marek na e-horyzont.pl

Choć we wspinaczce największą rolę odgrywają posiadane umiejętności, to należy także zwrócić uwagę na rodzaj przyrządów asekuracyjnych i zjazdowych, jaki wybieramy. Od nich zależy nasze bezpieczeństwo i komfort, dlatego warto postawić na produkty znanych firm. W naszym sklepie oferujemy przyrządy asekuracyjne i zjazdowe renomowanych i znanych w środowisku marek, takich jak Black Diamond, czy Petzl. Zadbaliśmy o różnorodność sprzętu, aby każdy mógł znaleźć produkty dopasowane do swoich potrzeb.

Przyrządy asekuracyjne i zjazdowe jako nieodzowny element wspinaczki

Sprzęt asekuracyjny oferowany przez wiodących producentów odznacza się najwyższą jakością i wytrzymałością. Odpowiednia konstrukcja i zszycie zapewniają bezpieczeństwo oraz zwiększają komfort użycia. Dodatkowo wszystkie przyrządy asekuracyjne posiadają certyfikat CE. Wśród sprzętu wspinaczkowego dostępnego w naszym sklepie znajdziemy przyrządy zaciskowe i zjazdowe. Pętle do asekuracji to wytrzymałe i mocne przyrządy asekuracyjne do wspinaczki, które sprawdzą się przy zabezpieczaniu na stanowisku oraz przy zakładaniu wędki. Przyrządy asekuracyjne typu kubek przydadzą się w trakcie asekuracji i zjazdów. Są odpowiednie dla pojedynczych i podwójnych lin. Osoby kompletujące swój sprzęt wspinaczkowy powinny się także zaopatrzyć w ósemkę asekuracyjno-zjazdową. Jest lekka i wytrzymała, a przy tym pasuje do każdego rodzaju liny.

Dlaczego istotne jest posiadanie dobrego sprzętu asekuracyjnego?

Odpowiednia asekuracja podczas wspinaczki to podstawowa kwestia, by maksymalnie podnieść stopień bezpieczeństwa. Przyrządy asekuracyjne stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia podczas wspinaczki. Muszą pozwalać na płynne podawanie liny oraz jej blokowanie, ale także na kontrolowane opuszczanie wspinacza, czy wyłapywanie lotów w razie potrzeby. Wspinaczka wciąż uchodzi za sport ekstremalny, w którym liczy się zarówno skupienie wspinacza, jak i precyzja sprzętu, dlatego tak ważne jest zapewnienie wysokiej jakości akcesoriów. Przyrządy asekuracyjne, takie jak kubek, czy ósemka pomagają kontrolować linę wspinaczkową, która podobnie jak sam przyrząd, stanowi podstawę odpowiedniej asekuracji.

Rodzaje przyrządów asekuracyjnych i zjazdowych

Dobrze dobrany i odpowiednio użytkowany sprzęt asekuracyjny oraz zjazdowy to przepis na udaną i bezpieczną wyprawę wspinaczkową. Taki sprzęt służy przede wszystkim do asekuracji i zjazdu na linie. Jednym z nich jest prosty i uniwersalny przyrząd o nazwie ósemka. Cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ generuje bardzo małą siłę tarcia. Poprawia to komfort zjazdu i jego płynność. Również często wybieranym przyrządem jest ten typu kubek – niewielkich rozmiarów gadżet, przez wielu uważany jest za niezawodny i bardzo prosty w obsłudze. Posiada wygodne ucho, do którego montuje się karabinek. Pozwala na asekuracje z każdym typem liny (dynamiczna i statyczna). Rodzajów tego typu przyrządów jest więcej, dlatego każdy miłośnik wspinaczki znajdzie coś dla siebie.

Jak dobrać odpowiedni przyrząd asekuracyjny

Przyrząd asekuracyjny powinien być dobrany odpowiednio do warunków wspinaczki oraz typu asekuracji. Wyróżnia się kilka rodzajów tego typu sprzętu, w zależności od sposobu ich działania.  Przyrządy asekuracyjne i zjazdowe mogą być klasyczne, półautomatyczne lub automatyczne.

Przyrządy asekuracyjne klasyczne

Pierwszy rodzaj – klasyczny, działa na zasadzie siły tarcia i są to między innymi: kubek asekuracyjny – bardzo popularny i uznawany na uniwersalny przyrząd; ósemka zjazdowa – bardzo dobrze sprawdza się podczas zjazdów, jednak całkowite hamowanie może być mniej wygodne niż w przypadku użycia innych przyrządów asekuracyjnych; półwyblinka – węzeł na karabinku HMS, służący do asekuracji lub zjazdu bez przyrządu asekuracyjnego.

Przyrządy asekuracyjne automatyczne

Innym typem przyrządów asekuracyjnych są te półautomatyczne, które wykorzystują zarówno tarcie, jak i system zakleszczania liny. Natomiast bardziej popularne pozostają przyrządu asekuracyjne automatyczne, czyli samoblokujące się. Zakleszczają one linę w momencie odpadnięcia. By mechanizmy zawarte w przyrządzie działały odpowiednio, należy o nie dbać i regularnie czyścic. Sprawdzą się głównie na ściankach wspinaczkowych i drogach sportowych. Ich wadą jest natomiast to, że działają jedynie z linami pojedynczymi.

Polecane przyrządy asekuracyjne i zjazdowe na e-horyzont.pl

Dobrej jakości przyrząd asekuracyjny to podstawa bezpiecznej wspinaczki, dlatego na e-horyzont.pl znajdziesz przyrządy asekuracyjne najlepszych marek mogących poszczycić się dużym doświadczeniem na rynku – Black Diamond oraz Petzl. Są to producenci, którzy oferują zarówno przyrządy asekuracyjne klasyczne, jak i automatyczne. Kubek ATC lub ATC-XP od Black Diamond, czy równie popularny przyrząd asekuracyjny GRIGRI od francuskiej marki Petzl, to najczęściej wybierany przed wspinaczy sprzęt.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.