Przyrządy asekuracyjne i zjazdowe

Przyrządy asekuracyjne i zjazdowe to kategoria stworzona dla miłośników wspinaczki, którzy potrzebują sprawdzonego sprzętu. W tej kategorii znajdziecie akcesoria wspinaczkowe renomowanych marek, takich jak Black Diamond, czy Pretzl, które ułatwią uprawianie ulubionej aktywności. W naszym sklepie znajdziecie m.in. ósemki, lonże czy przyrządy asekuracyjne typu kubek.

na stronę
 1. Ósemka zabezpieczona HUIT ANTIBRULURE D01
  Sale
  Ósemka zabezpieczona HUIT ANTIBRULURE D01

  Petzl

  Cena 65,00 zł Od 44,99 zł
 2. Przyrząd asekuracyjny VERSO D19
  Sale
  Przyrząd asekuracyjny VERSO D19

  Petzl

  Cena 95,00 zł Od 65,99 zł
 3. Przyrząd asekuracyjny kubek Black Diamond ATC-XP black
  Sale
  Przyrząd asekuracyjny kubek Black Diamond ATC-XP black

  Black Diamond

  Cena 109,99 zł Od 94,99 zł
 4. Przyrząd asekuracyjny ATC-PILOT black
  Sale
  Przyrząd asekuracyjny ATC-PILOT black

  Black Diamond

  Cena 209,99 zł Od 179,99 zł
 5. Przyrząd asekuracyjny kubek Black Diamond ATC-XP blue
  Sale
  Przyrząd asekuracyjny kubek Black Diamond ATC-XP blue

  Black Diamond

  Cena 109,99 zł Od 94,99 zł
na stronę

Sprzęt asekuracyjny od znanych marek na e-horyzont.pl

Choć we wspinaczce największą rolę odgrywają posiadane umiejętności, to należy także zwrócić uwagę na rodzaj przyrządów asekuracyjnych i zjazdowych, jaki wybieramy. Od nich zależy nasze bezpieczeństwo i komfort, dlatego warto postawić na produkty znanych firm. W naszym sklepie oferujemy przyrządy asekuracyjne i zjazdowe renomowanych i znanych w środowisku marek, takich jak Rock Empire, Lhotse, Black Diamond czy Petzl. Zadbaliśmy o różnorodność sprzętu, aby każdy mógł znaleźć produkty dopasowane do swoich potrzeb.

Przyrządy asekuracyjne i zjazdowe jako nieodzowny element wspinaczki

Sprzęt asekuracyjny oferowany przez wiodących producentów odznacza się najwyższą jakością i wytrzymałością. Odpowiednia konstrukcja i zszycie zapewniają bezpieczeństwo oraz zwiększają komfort użycia. Dodatkowo wszystkie przyrządy asekuracyjne posiadają certyfikat CE. Wśród sprzętu wspinaczkowego dostępnego w naszym sklepie znajdziemy przyrządy zaciskowe i zjazdowe. Pętle do asekuracji to wytrzymałe i mocne przyrządy asekuracyjne do wspinaczki, które sprawdzą się przy zabezpieczaniu na stanowisku oraz przy zakładaniu wędki. Przyrządy asekuracyjne typu kubek przydadzą się w trakcie asekuracji i zjazdów. Są odpowiednie dla pojedynczych i podwójnych lin. Osoby kompletujące swój sprzęt wspinaczkowy powinny się także zaopatrzyć w ósemkę asekuracyjno-zjazdową. Jest lekka i wytrzymała, a przy tym pasuje do każdego rodzaju liny.

Rodzaje przyrządów asekuracyjnych i zjazdowych

Dobrze dobrany i odpowiednio użytkowany sprzęt asekuracyjny oraz zjazdowy to przepis na udaną i bezpieczną wyprawę wspinaczkową. Taki sprzęt służy przede wszystkim do asekuracji i zjazdu na linie. Jednym z nich jest prosty i uniwersalny przyrząd o nazwie ósemka. Cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ generuje bardzo małą siłę tarcia. Poprawia to komfort zjazdu i jego płynność. Również często wybieranym przyrządem jest ten typu kubek – niewielkich rozmiarów gadżet, przez wielu uważany jest za niezawodny i bardzo prosty w obsłudze. Posiada wygodne ucho, do którego montuje się karabinek. Pozwala na asekuracje z każdym typem liny (dynamiczna i statyczna). Rodzajów tego typu przyrządów jest więcej, dlatego każdy miłośnik wspinaczki znajdzie coś dla siebie.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.