Termosy turystyczne

Termos turystyczny doskonale sprawdzi się podczas każdej wyprawy lub na biwaku. Zachowuje odpowiednią temperaturę twojego ulubionego napoju. W ofercie znajdziesz szeroki wybór modeli w różnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu łatwiej będzie dopasować go do Twojej aktywności. Zobacz termosy od najlepszych marek outdoorowych jak: Jack Wolfskin, Primus, czy Pinguin.

na stronę
na stronę

Termos turystyczny – nieodzowny element każdej wyprawy

Termos turystyczny sprawdza się w każdej sytuacji i o każdej porze roku. Szczególnie wówczas, gdy długie godziny przebywamy poza domem lub udajemy się w miejsca, gdzie nie ma nawet zasięgu telefonu komórkowego. To niezbędny element w plecaku każdego podróżnika, sportowca i miłośnika pieszych wycieczek. Dzięki niemu ciepłą herbatę i kawę, a nawet ulubiony posiłek będziemy mieć zawsze ze sobą. W ofercie posiadamy proste modele, które sprawdzają się na co dzień, jako butelka termiczna, lub termosy o większej pojemności, które pozostaną idealnym towarzyszem podróży w trakcie wyprawy. Niektóre modele wyposażone są w kubek, który dodatkowo zwiększa komfort w trakcie postoju na szlaku lub podczas chłodnego wieczoru przed namiotem.

Termosy turystyczne w ofercie sklepu e-horyzont.pl

W naszym sklepie znajdują się wysokiej jakości termosy turystyczne najbardziej znanych marek z doświadczeniem na rynku outdoorowym. Produkty od Jack Wolfskin, Pinguin, Primus, Fjord Nansen, czy Hydro Flask wyróżniają się wysoką jakością materiałów i wytrzymałością – sprawdzają się w każdych warunkach. Do wyboru mamy różne pojemności oraz różne kolory, więc każdy z pewnością każdy, nawet najbardziej wymagający użytkownik, znajdzie odpowiedni termos turystyczny dla siebie. W ofercie posiadamy termosy o pojemności od 0,35 l do 1,5 l. Wszystkie zaprojektowane w taki sposób, by sprawdzały się zarówno na co dzień, jak i w podróży.

Czym wyróżniają się dobrej jakości termosy turystyczne?

Przede wszystkim najlepszą możliwą izolacją, długotrwałym utrzymywaniem pożądanej temperatury oraz dwuścienną konstrukcją z komorą próżniową wykonaną ze stali nierdzewnej. Oferowane przez nas termosy turystyczne wyposażone są także w korek automatyczny z uszczelką i a niektóre modele posiadają dodatkowy kubek, który umożliwia wygodne picie. Ważna jest przy tym poręczność i lekkość produktu. Większość modeli pokrytych jest barwnym, matowym lakierem, ale znajdą się i takie w klasycznym, czarnym, czy metalicznym odcieniu.

Jakie są rodzaje termosów turystycznych?

Można wybierać spośród różnych rodzajów termosów turystycznych. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany został ten przedmiot. Można wyróżnić dwa główne typy termosów, a więc plastikowe ze szklanym wkładem i aluminiowe. Termos plastikowy ze szklanym wkładem to model o stosunkowo niskiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, ale za to dosyć tani, a kupujący mogą znaleźć na rynku wiele wariantów kolorystycznych takich termosów. Z kolei modele aluminiowe są porządniejsze i trwalsze, stal nie ulega korozji, a dodatkowo taki przedmiot jest dosyć lekki i wygodny do przenoszenia. Termosy aluminiowe cechują się doskonałą izolacją, a dodatkowo niektóre modele posiadają wewnątrz warstwę antybakteryjną. Można także wyróżnić różne rodzaje termosów, jeśli chodzi o pojemność. Termos na krótszą wycieczkę może być mniejszy, a więc o pojemności od 0,3 do 0,5 litra. Z kolei na dłuższą wyprawę lepiej zabrać ze sobą termos o pojemności od 0,5 do 1,5 litra. 

Co warto nalać do termosu?

Do termosu najlepiej nalać ciepłą kawę lub herbatę. Oba te napoje rozgrzewają, a także delikatnie pobudzają i dodają energii (a zwłaszcza kawa). Można zdecydować się na kawę z mlekiem i cukrem, co sprawi, że zwiększy się energia i motywacja. Sama kawa z kolei zmniejszy zmęczenie. Jeśli chodzi o herbatę, to można ją pić z sokiem malinowym, cytryną lub miodem. W ten sposób można rozgrzać organizm i sprawić, że zmniejszy się uczucie zimna. Warto pamiętać o tym, że na szlaku turystycznym podstawowym napojem powinna być woda, jednak warto także pić od czasu do czasu kawę lub herbatę. 

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.