Męskie buty trekkingowe Merrell Forestbound Waterproof black

Cena 499,99 zł Od 429,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
merrell_m_forestbound_wp_black
W górach, podczas długiego trekkingu może zaskoczyć nas nie tylko pogoda, ale również zróżnicowany teren. Aby być przygotowanym na jedno i drugie, wybierz dobrej jakości obuwie. Męskie buty trekkingowe Merrell Forestbound Waterproof to propozycja dla wymagających mężczyzn, który cenią sobie zarówno funkcjonalność, jak i wygodę. 

Cholewka wykonana jest ze skóry licowej, którą cechuje przede wszystkim wytrzymałość i oddychalność. Istotnym wsparciem pozostaje wodoodporna membrana, która dba o utrzymanie suchości, chroniąc przed zamoknięciem. Dzięki niej spacer w deszczu, czy mokrym podłożu nie stanowi problemu. 

Inną istotną cechą lekki i miękka międzypodeszwa z pianki EVA, która odpowiada za odpowiednią amortyzację podczas marszu. O odpowiednie ułożenie stopy w bucie odpowiada natomiast profilowana wkładka Kinetic Fit™, którą można wyjąć np. do czyszczenia. 

To, czym wyróżniają się buty trekkingowe, jest zdecydowanie bieżnik – tutaj wynosi on aż 5 mm i umieszczony jest na podeszwie z lepkiej gumy, która pozostaje przyczepna również na skałach. Co ważne, Merrell Forestbound Waterproof wyposażone są z otok z tworzywa PU, które nie tylko chroni obuwie przed uszkodzeniem, ale również stopę przed urazami, na które pozostaje narażona zwłaszcza w górach – kamienie, korzenie. Wygodne, sznurowane wiązanie pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie buta do stopy.

Taki zestaw cech sprawia, że Merrell Forestbound Waterproof staje się idealnym towarzyszem podróży podczas pieszych wypraw. 

Merrell Forestbound Waterproof:
 • wodoodporna membrana chroniąca przed zamoknięciem;
 • cholewka ze skóry licowej;
 • sznurowane wiązanie;
 • otok z PU chroniący przed uszkodzeniami mechanicznymi i urazami stopy;
 • oddychająca wyściółka;
 • wyprofilowana i wyjmowana wkładka Kinetic Fit™;
 • lekka podeszwa środkowa z pianki EVA;
 • bardzo dobra amortyzacja;
 • gumowa podeszwa z wyraźnym bieżnikiem dla lepszej przyczepności;
 • bieżnik 5mm;
Szczegóły
Materiał cholewka: skóra licowa
Membrana M-Select™ Dry Barrier
Marka Merrell
Kolor producenta black
Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Męskie buty trekkingowe Merrell Forestbound Waterproof black
Twoja ocena

Tabela rozmiarów butów Merrell dla mężczyzn

długość stopy
(w mm)
rozmiar UK rozmiar EUR
250 6,5 31
255 7 41,5
260 7,5 42
265 8 43
270 8,5 43
275 9 43,5
280 9,5 44
285 10 44,5
290 10,5 45
295 11 46
300 11,5 46,5
305 12 47
310 12,5 48
320 13 49
330 14 50
340 15 51


UWAGA! W naszym sklepie obuwie oferowane jest wg rozmiarówki angielskiej /UK/ lub europejskiej /EUR/ - rozmiarówka amerykańska /US/ nie jest stosowana.

Aby dopasować swój rozmiar należy zmierzyć długość stopy w skarpetce i na podstawie wyniku pomiaru wyszukać w tabeli odpowiadający jej rozmiar UK lub EUR.


O czym warto pamiętać przy dobieraniu rozmiaru obuwia:

 • długość stopy zmienia się w ciagu dnia i w miarę narastającego zmęczenia, jej pomiaru najlepiej dokonywać w połowie dnia, przy średnim zmęczeniu.
 • najdokładniejszy pomiar długości stopy można uzyskać przez obrysowanie jej na kartce papieru i zmierzenie linijką odległości od końca dużego palca do końca pięty
 • pomocniczo można zmierzyć długość wkładki w dotychczas noszonym obuwiu, jednak należy pamiętać, że długość profilowanej wkładki w butach trekkingowych (i długość wyściółki w sandałach turystycznych) jest zwykle o kilka milimetrów dłuższa od długości stopy.
 • buty powinny być dobierane z pewnym naddatkiem, wg fachowych opracowań powinien on wynosić do 5% długości stopy.
 • buty różnych producentów mogą różnić się wielkością o kilka milimetrów, mimo że oznaczone są tym samym rozmiarem.
 • obuwie wspinaczkowe produkowane jest wg standardowej rozmiarówki, jednak długość buta wspinaczkowego zwykle jest znacznie mniejsza od jego odpowiednika wśród zwykłych butów - wynika to ze specyfiki jego pracy, gdzie but powinien być ściśle dopasowany do stopy, palce podkurczone, brak jakichkolwiek wolnych przestrzeni wewnątrz.
  Buty wspinaczkowe należy dobierać w stosunku 1:1 (czyli jeśli nosisz na codzień rozmiar 9 - w butach wspinaczkowych Twoim rozmiarem także jest 9). Dobierz rozmiar tak, by wykluczyć wolną przestrzeń w bucie - ale bez przesady, but nie może katować stopy! Gdy staniesz na palcach - nie możesz czuć ostrego bólu. Buty przymierzaj po południu - na początku dnia stopa jest mniejsza niż po całym dniu chodzenia i pracy.
Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.