Sztućce turystyczne

Wybierając się w góry lub na biwak nie zapomnij zabrać ze sobą sztućców turystycznych. Lekkie, poręczne i kompaktowe sztućce zmieszczą się w każdym plecaku. Tutaj znajdziesz także popularne sporki czy niezbędniki turystyczne. Łyżka i widelec w jednym to świetny wybór, jeśli chcesz ograniczyć do minimum swój bagaż. Przed wyjazdem, zerknij na naszą stronę i upewnij się, że posiadasz cały niezbędny sprzęt i pamiętaj o sztućcach turystycznych!

na stronę
na stronę

Sztućce turystyczne – niezbędne na biwaku

Podstawą wyposażenia na wyjazd są bez wątpienia sztućce i akcesoria do kuchni – szczególnie wówczas, gdy planujemy dłuższą wędrówkę lub nocowanie na świeżym powietrzu. Gotowanie na łonie natury nie jest wcale tak dużym wyzwaniem, jak mogłoby się wydawać i – co najważniejsze – nie wymaga posiadania dużej ilości sztućców i akcesoriów kuchennych. Wystarczą nam najbardziej potrzebne elementy wyposażenia kuchennego i już będziemy mogli cieszyć się smaczną zupą lub ciepłym drugim daniem. Idealnym rozwiązaniem w podróż, niezależnie od tego, czy wybierasz się na biwak, czy camping okazują się niezbędniki, czy zestawy, które zajmują niewiele miejsca, a dodatkowo mogą być wyposażone z inne akcesoria jak np. otwieracz do butelek, czy puszek. Osoby ceniące sobie niską wagę bagażu i minimalizm z pewnością docenią sporki, łączące podstawowe sztućce w jednym elemencie.

Sztućce turystyczne w ofercie sklepu e-horyzont.pl

W naszym sklepie posiadamy naczynia i sztućce turystyczne renomowanych marek, które od lat oferują trwałe i funkcjonalne produkty. Pinguin, Primus, Baladeo, Fjord Nansen, Relags, czy Basic Nature to producenci, którzy zadbają o to, aby każdy wyjazd był naprawdę udany. Funkcjonalne i kompaktowe łyżki z widelcem lub składane niezbędniki nie zajmują wiele miejsca, a przydadzą się w każdej sytuacji.

Niezbędniki, zestawy, składane, czy sporki – jakie sztućce turystyczne wybrać?

Wszystko zależy tak naprawdę od naszych preferencji. Nie ma bowiem wyznacznika, według którego dany typ sztućców turystycznych jest gorszy od innego. Wszystkie rozwiązania mogą mieć swoje wady i zalety. Niezbędniki to połączone ze sobą sztućce (łyżka, widelec i nóż), które mogą mieć dodatkowe funkcje np. otwieracz do butelek, czy puszek. Niewiele różnią się od nich zestawy sztućców turystycznych, które mogą, lecz nie muszą być połączone ze sobą, zazwyczaj spakowane są w etui lub za pomocą opaski. Z reguły nie posiadają dodatkowych funkcji i składają się z łyżki, widelca i noża. Połączenie tych trzech elementów w jeden przedmiot to natomiast spork. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić wagę, jest łatwy w spakowaniu oraz (w zależności od tworzywa) waży najmniej. Na naszej stronie dostępne są również sztućce turystyczne składane, które po złożeniu zajmują jeszcze mniej miejsca, co sprawia, że zmieszczą się nawet w małej kieszeni.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.