Czapka z daszkiem Columbia SILVER RIDGE III black

SKU
192290135125

Czapka z daszkiem Columbia Silver Ridge III Ball Cap to prosta i skuteczna ochrona przed słońcem. Skrojona pod górskie wędrówki, wycieczki na rowerze, spływy kajakowe i wszelkie inne aktywności, podczas których może nas dopaść upał.  

Czapka z daszkiem Silver Ridge III Ball Cap to połączenie trzech sztandarowych technologii marki Columbia, które wspólnie zadbają o odpowiednią wentylację głowy oraz ochronę przed promieniami UV. Technologia Omni-Wick™ odpowiada za regularne odprowadzanie potu, co przyczynia się do utrzymania suchego i przyjemnego mikroklimatu pod czapką. Czapkę można także sprawnie przeprać lub zmoczyć, a technologia Omni-Wick™ znacząco przyspieszy czas schnięcia. Boczne panele perforowane i specjalna wewnętrzna opaska dodatkowo zwiększy poczucie przewiewu podczas ruchu.

Czapka z daszkiem Columbia Silver Ridge III Ball Cap cechuje się zwiększoną wytrzymałością na zabrudzenia, otarcia i niszczące działanie wilgoci. Stoją za tym syntetyczne włókna nylonowe oraz zaawansowana impregnacja Omni-Shield™, która przeciwdziała magazynowaniu wilgoci w materiale czapki i utrudnia osadzanie się brudu.  

Przed nadmiarem promieni ultrafioletowych zabezpieczy nie tylko wygięty daszek, ale także filtr Omni-Shade™ o wartości UPF 50. Odpowiednie sploty włókien zastosowane w czapce zminimalizują ryzyko popatrzenia słonecznego, które grozi nam, nawet gdy osłonimy głowę.

Czapkę możemy szybko dostosować do wymiarów dzięki tylnej regulacji na rzep, a jej klasyczny design wpasuje się w większość zestawów sportowych i miejskich. 


Columbia Silver Ridge III Ball Cap:  

  • Elastyczny materiał, połączenie nylonu i elastanu łączący w sobie wytrzymałość i rozciągliwość
  • Omni-Shield™ technologia impregnacji materiałów zapobiegająca zawilgoceniu i utrudniająca zabrudzenie 
  • Omni-Wick™ - specjalna opaska wbudowana w czapkę odprowadza nadmiar wilgoci ze skóry głowy
  • Omni-Shade™ - filtr przeciwsłoneczny chroniący przed promieniowaniem UVA i UVB, który zabezpiecza skórę głowy przed poparzeniami i przegrzaniem
  • Regulacja na rzepy z tyłu czapki 
  • Panele perforowane po bokach ułatwiające wentylację 
Szczegóły
Materiał 96% nylonu, 4% elastanu
Technologie Omni-Wick®, Omni-Shade™, Omni-Shield®
Marka Columbia
Kolor producenta black

Omni-Wick™ to technologia marki Columbia stosowana w odzieży outdoorowej, której głównym przeznaczeniem jest odprowadzanie wilgoci i potu z powierzchni skóry. Dzięki specjalnym włóknom wilgoć transportowana jest na zewnątrz tkaniny, gdzie może szybko odparować. Efektem działania Omni-Wick™ jest odczuwalnie dłuższe poczucie suchości i przewiewu w odzieży noszonej podczas podróży. Dodatkowym plusem technologii Omni-Wick™ jest szybkie wysychanie tkanin, co skraca proces prania.

Omni-Shade™ to technologia chroniąca przed szkodliwymi skutkami promieniowania UV. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że skóra narażona jest na poparzenia słoneczne także kiedy okryjemy ją tkaniną. Jednolita faktura oraz ścisły splot włókien opracowany przez Columbia ogranicza wpływ promieni słonecznych w zależności od filtra. Omni-Shade™ blokuje dwa rodzaje promieniowania słonecznego: UVA i UVB. Warto wiedzieć, że przed drugim rodzajem promieniowania nie ochroni nas większość kremów z filtrem.

Dzięki ochronie zapewnianej przez Omni-Shade™ zwalniają procesy starzenia się skóry, maleje także ryzyko przebarwień oraz innych przykrych skutków emisji UV. Tkanina zastosowana w linii Omni-Shade™, została nagrodzona specjalnym medalem przez amerykańską Fundację do Walki z Rakiem Skóry.

 

 

Omni-Shield® to technologia impregnacji chroniąca odzież przez wodą i zanieczyszczeniami. Specjalna warstwa ochronna, którą powleczone są tkaniny stawi skuteczny opór czynnikom zewnętrznym o maksymalnej temperaturze 72 st. Celsjusza. Technologia Omni-Shield® znacznie przyspiesza także schnięcie tkanin, a jej faktura utrudnia powstawanie plam i innych zabrudzeń po gęstych cieczach.

Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Czapka z daszkiem Columbia SILVER RIDGE III black
Twoja ocena

Tabela odzieży Columbia unisex

 

Czapki:

Rozmiar S/M  L/XL   ONE SIZE
Obwód głowy(cm) 55-56 57,5-61,5 55-60

 

Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.