Kawiarka turystyczna Basic Nature ESPRESSO MAKER 2 CUPS 633026

Cena 119,99 zł Od 95,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
4021504279965

Kawiarka turystyczna ESPRESSO MAKER niemieckiej firmy Basic Nature to stalowy ekspres do kawy o pojemności odpowiedniej do zaparzenia 2 filiżanek espresso, zaprojektowany dla zagorzałych miłośników wędrówek podróży i czarnego napoju. Doskonale sprawdzi się zarówno podczas samotnej wędrówki Głównym Szlakiem Beskidzkim, jak i na co dzień w domu. Dzięki tej kawiarce będziesz mieć gwarancję świeżej, pysznej o każdym poranku!

Kawiarka ESPRESSO MAKER pozwala na szybkie i łatwe zaparzenie kawy, wystarczy odrobina zmielonej kawy, trochę wody i kuchenka gazowa lub elektryczna.

Kawiarka pracuje ciśnieniowo - po nalaniu do jej dolnej części zimnej wody zakładamy koszyczek z sitkiem, w którym umieszczamy zmieloną w stopniu średnim kawę (wartą ją nieco ubić - łyżeczką lub palcem), po czym mocujemy część górną. Poziom wody nie powinien przekraczać wysokości wylotu zaworu bezpieczeństwa. Po osiągnięciu temperatury wrzenia woda z dolnej części intensywnie przepływa pod ciśnieniem przez warstwę kawy i jako gotowa, zaparzona kawa wypływa w górnej części kawiarki - jest gotowa do picia!

Po zakończeniu pracy kawiarki (gdy przestanie charakterystycznie bulgotać) należy wyłączyć kuchenkę i zdjąć kawiarkę ze źródła ciepła, tak by nie doszło do przegrzania uszczelki i uchwytu.

Kawiarka jest wykonana z trwałych materiałów - ze stali szlachetnej i odpornego na wysokie temperatury tworzywa. Jej wnętrze zostało poddane specjalnej obróbce metoda piaskowania, co zapewniło gładkość powierzchni. Po każdym użyciu należy ją rozmontować i dokładnie umyć (aby umyć sitko górne należy wyjąć dolną uszczelkę).

Kawiarka może być używana na płytach indukcyjnych.

Kawiarka ESPRESSO MAKER to obowiązkowe wyposażenie każdego miłośnika outdooru i kawy.


Informacje dodatkowe:

  • dwuczęściowa konstrukcja wykonana ze szlachetnej stali nierdzewnej i tworzywa;
  • ergonomiczny uchwyt z tworzywa zapewnia bezpieczną obsługę kawiarki;
  • pojemność: 2 filiżanki espresso (ok. 100 ml);
  • rekomendowana ilość kawy na porcję 2 filiżanek: ok. 10 g kawy mielonej w stopniu średnim;
  • kawiarka może być używana na kuchenkach indukcyjnych, elektrycznych i gazowych;
  • przy używaniu na kuchenkach gazowych kawiarka powinna pracować na niewielkim ogniu, tak aby zbyt wysoki płomień nie uszkodził uchwytu z tworzywa;
  • kawiarki nie można używać na ognisku.

Szczegóły
Wymiary (wys. x średnica) 150 x 71-80 mm
Marka Basic Nature
Waga 409 g
Kolor producenta silver
Pojemność 100 ml
Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Kawiarka turystyczna Basic Nature ESPRESSO MAKER 2 CUPS 633026
Twoja ocena
Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.