Plecaki rowerowe

Podczas długiej wyprawy rowerowej odpowiedni plecak staje się nieodzownym jej elementem. Jest też wygodnym rozwiązaniem w drodze do pracy lub podczas miejskich wycieczek na dwóch kółkach. Należy jednak pamiętać o odpowiednim doborze takiego sprzętu, by w pełni odpowiadał naszym oczekiwaniom. W e-horyzont znajdziesz plecaki takich marek jak Jack Wolfskin, Deuter czy Camelbak, które sprawdzą się nie tylko na górskim szlaku, ale także w mieście.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Czym charakteryzuje się plecak rowerowy?

By plecak móc nazwać rowerowym, powinien wyróżniać się pewnymi cechami. Podczas jazdy taki sprzęt musi być niezwykle wygodny, by spełniał swoje zadanie i nie stanowił zbędnego obciążenia. Przede wszystkim lekkość – to ważne podczas długich tras, kiedy po przekroczeniu któregoś kilometra zaczyna towarzyszyć nam zmęczenie. Natomiast najważniejszą wytyczną plecaka rowerowego jest jego dobre dopasowanie. Powinien jak najlepiej przylegać, by nie podskakiwał na plecach, podczas jazdy na wybojach, a co gorsze – nie obijał się o tył kasku. Inną cechą jest możliwość zamontowania bukłaka. Na e-horyzont.pl znajdziesz modele z systemem nawadniającym od takich marek jak Camelbak, Jack Wolfskin czy Deuter.

Jaki plecak rowerowy wybrać?

Plecak rowerowy dobieramy w zależności od typu jazdy, długości trasy oraz potrzebnego wyposażenia. Ten, który zabierzemy na trailową przejażdżkę szlakiem, będzie różnił się od tego na downhillowe szaleństwo po gwałtownych zjazdach. W pierwszym przypadku zdecydujemy się na pakowny plecak, mieszczący w sobie więcej wyposażenia. Na długie przejazdy, zwłaszcza w górach trzeba być przygotowanym na nagłe zmiany warunków pogodowych. Nieodzownym elementem takiej wyprawy, niezależnie od terenu, jest okrycie wierzchnie chroniące przed deszczem i wiatrem. Dodatkowo należy spakować prowiant i oczywiście wodę, która w bidonie będzie najwygodniejszym rozwiązaniem. Plecak rowerowy, na który zdecydujemy się na takiej trasie, powinien charakteryzować się również lekkością, by nie był zbytnio odczuwalny na plecach. Natomiast przy bardziej agresywnym stylu jazdy, lepszym rozwiązaniem może okazać się plecak ze wbudowanym bukłakiem lub z możliwością jego montażu. Będzie to dużym udogodnieniem zwłaszcza na trasach zjazdowych, kiedy nie ma możliwości zatrzymania się. Daje to możliwość picia bez konieczności zdejmowania rąk z kierownicy. Bardzo ważne, by taki plecak rowerowy bardzo dobrze przylegał. Nie ma nic gorszego podczas jazdy po nierównościach od podskakującego nam na plecach ekwipunku. Istnieją również te przystosowane do miasta, które swoim designem wpisują się w nowoczesny styl. Są przy tym bardzo funkcjonalne i ułatwią nam podróż do pracy czy na spotkanie.

Plecak rowerowy a sakwa – co jest lepsze?

Jedno i drugie rozwiązanie jest wygodne, jednak wszystko zależy od preferowanego stylu jazdy, długości trasy, którą zamierzamy pokonać i celu podróży. Jeżeli jesteśmy pasjonatami bikepackingu z nastawieniem na kilkudniowe zwiedzanie, przemieszczając się od punktu do punktu rowerem, wtedy najwygodniejszym rozwiązaniem będą sakwy. Pozwolą na spakowanie pokaźnego ekwipunku, nawet z namiotem i śpiworami, nie obciążając przy tym kręgosłupa. Jednak jednodniowe wycieczki lub kilkugodzinne szaleństwa na przeznaczonych do tego trasach, będą wymagały dobrze dopasowanego plecaka. O ile podczas rekreacyjnej przygody wygodna może okazać się sakwa podsiodłowa, o tyle nie sprawdzi się ona na trasie zjazdowej. Na e-horyzont znajdziesz pakowne plecaki, w które bez problemu spakujesz się na rowerową wycieczkę, oraz te z bukłakiem, które pozwolą napić się podczas jazdy, bez konieczności zatrzymywania się. Również do miasta wygodne mogą okazać się plecaki rowerowe w nowoczesnym stylu, które ułatwią nam drogę do pracy, lub sakwy na bagażnik, dzięki którym wygodnie zrobimy zakupy.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.