Śpiwór turystyczny Pinguin TREKKING PFM khaki

Cena 299,99 zł Od 219,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
pinguin_trekking_pfm_khaki

Śpiwór turystyczny TREKKING PFM to klasyczny śpiwór o kształcie "mumii", wyprodukowany przez znaną czeską markę outdoor Pinguin. Parametry termiczne śpiwora ( temperatura komfortu dla kobiety +1°C, dla mężczyzny -5°C) pozwalają na użytkowanie go od wczesnej wiosny do jesieni - śpiwór zapewni komfortowy sen nawet podczas niewielkich przymrozków! Ten śpiwór będzie dobrym rozwiązaniem dla poszukujących wyposażenia na "majówkę" pod namiotem w górach, na kajakowe spływy i jesienne rajdy po Bieszczadach.

Śpiwór TREKKING ma konstrukcję dwuwarstwową z przesuniętymi komorami, co znacząco ogranicza uciekanie ciepła. Ocieplono go innowacyjnym wypełnieniem syntetycznym TherrmicFibre PFM - to lekkie sprężyste włókna o wysokiej zdolności magazynowania cząsteczek powietrza, zarówno na ich powierzchni o mikro średnicy, jak i w wolnej przestrzeni pomiędzy nimi. Włókna są silikonowane, co utrwala ich wzajemne położenie, daje stabilną warstwę termoizolacyjną Efekt "sprężyny") oraz zapobiega nasiąkaniu ich wilgocią z otoczenia. Dodatkowym atutem włókien silikonowanych jest też (w razie zamoczenia śpiwora) szybkie ich wysychanie.

Materiał zewnętrzny Poliester DWR Clima Control Shield, tworzy ochronną powłokę zapobiegającą uciekaniu ciepłego powietrza, a jednocześnie zapewnia odpowiednią oddychalność, jego hydrofobowe wykończenie DWR zapobiega przenikaniu wilgoci do wypełnienia.

Śpiwór TREKKING PFM jest łatwy w konserwacji po sezonie - można go prać w pralce (na delikatnym programie) oraz suszyć w suszarce. Aby ułatwić wietrzenie i suszenie wyposażono go w dwie pętelki do zawieszania.

Śpiwór turystyczny Pinguin TREKKING PFM:

 • dwuwarstwowa konstrukcja znacząco zwiększająca parametry termiczne śpiwora, przy zachowaniu niskiej wagi;
 • CCS - Clima Control Shield, ochronna powłoka zapobiegająca uciekaniu ciepłego powietrza i zapewniająca oddychalność;
 • DWR - Durable Water Repellent, impregnujące wykończenie materiału zapewniające jego hydrofobowość (zapobiegające nasiąkaniu wodą);
 • wypełnienie syntetyczne ThermicFibre PFM o gramaturze 2x150 g/m2 - lekka, puszysta ocieplina ze sprężystych silikonowanych włókien poliestrowych, doskonale magazynujących ogrzane przez użytkownika powietrze
 • profilowany, regulowany kaptur chroniący głowę przed utratą ciepła
 • solidny dwukierunkowy zamek umożliwia regulację temperatury w śpiworze, przy zamku taśmy zapobiegające wcinaniu materiału w suwak
 • zamek zakryty jest od wewnątrz dodatkową listwą termiczną
 • wewnętrzny kołnierz termiczny ze ściągaczem
 • ergonomiczny kształt mumii eliminuje zbędną przestrzeń do ogrzania
 • możliwość spięcia z drugim śpiworem z serii Trekking oraz innymi śpiworami Pinguin z wypełnieniem TherrmicFibre PFM
 • w komplecie: pokrowiec kompresyjny

Szczegóły
Kierunek zamka lewy lub prawy
Materiał wewnetrzny Poliester Micro Lite (100% poliester)
Materiał zewnętrzny Poliester DWR Clima Control Shield (100% poliester)
Przeznaczony na pory roku wiosna / lato / jesień
Technologie DWR - Durable Water Repellent, CCS (Clima Control Shield)
Temperatura komfortu (T-comf) +1°C
Temperatura minimalna (T-extreme) -21°C
Temperatura przejściowa (T-lim) -5°C
Waga wypełnienia 300g/m2 (2x150g/m2)
Wymiary (dług. x szer.) [175] 200 x 85/55 cm | [190] 215 x 85/55 cm | [205] 230 x 85/55 cm
Wymiary po spakowaniu 22 x 42 cm (22 x 29 cm po skompresowaniu)
Wypełnienie ocieplające ThermicFibre PFM 2x150g/m2 (włókna syntetyczne silikonowane)
Przeznaczony na wzrost do 175 cm, 190 cm, 205 cm
Marka Pinguin
Waga 1800 g
Kolor khaki

DWR - Durable Water Reppellency oznacza impregnację materiału zewnętrznego, zabieg ten odbywa się podczas procesu produkcji. Zastosowanie technologii DWR zapobiega wsiąkaniu wody przez tkaninę. Impregnacja sprawia, że woda skrapla się i spływa po powierzchni materiału.

PrimaLoft® BIO™ - to pierwsze biodegradowalne* sztuczne wypełnienie, które dodatkowo w 100% pochodzi z recyklingu. To kolejna rewolucyjna technologia, która przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, zmiejszając ilość mikro plastiku w środowisku. W przyśpieszonych warunkach testowych włókna PrimaLoft® BIO™ osiągają prawie całkowitą biodegradację* w czasie krótszym niż dwa lata, podczas gdy standardowy poliester pozostaje po tym czasie nienaruszony. 

93,8% biodegradacja w ciągu 646 dni w warunkach ASTM D5511 (przyspieszone środowisko składowania); 74,3% biodegradacji w ciągu 889 dni w warunkach ASTM D6691 (przyspieszone środowisko morskie / oceaniczne). Podana szybkość i zakres degradacji nie oznaczają, że produkt będzie się dalej degradował.

 

Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Śpiwór turystyczny Pinguin TREKKING PFM khaki
Twoja ocena
Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.