Uchwyty i mapniki

Pokonywanie nieznanych tras nigdy nie było takie proste. Dzięki odpowiednim akcesoriom możesz mieć zarówno smartfon, jak i mapę cały czas przed oczami. Na e-horyzont znajdziesz proste uchwyty, wodoodporne etui czy różnego rodzaju mapniki, które ułatwią Ci nawigację w terenie. Odkrywaj nowe miejsca, sprawdzając swoje położenie bez konieczności ciągłego zatrzymywania się.

na stronę
na stronę

Jaki uchwyt rowerowy wybrać?

Przy wyborze uchwytu rowerowego decyduje jego ciężar, właściwości i sposób montażu. To, czy dane akcesorium jest lekkie, przekłada się później na całościową wagę roweru. Ma to szczególne znaczenie, zwłaszcza na długich trasach lub tych o stronnych podjazdach. Inną, istotną kwestią podczas wyboru tego typu mocowania jest jego funkcjonalność. Na e-horyzont znajdziesz proste gumowe, uchwyty, które będą pasowały do każdego telefonu bez względu na model czy rozmiar, jak i bardziej zabudowane futerały. Te drugie charakteryzuje większa funkcjonalność. Są przede wszystkim wodoszczelne, co działa na ich korzyść zwłaszcza w kapryśną pogodę. Ważny jest również sposób montażu. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są te, do zamocowania za dwa sposoby: na kierownicy oraz mostku. Daje to możliwość ustawienia smartfonu pionowo lub poziomo, co znacznie zwiększa komfort korzystania z nawigacji.

Mapnik jako ważne wyposażenie roweru

Mimo że coraz bardziej powszechne są dzisiaj urządzenia elektroniczne ze wbudowaną nawigacją, to wciąż dużą popularnością cieszą się klasyczne, papierowe mapy. Umiejętność ich czytania bardzo przydaje się w terenie, podczas długiej wędrówki lub wyprawy na dwóch kołach, gdy nie mamy zasięgu lub rozładuje nam się bateria. Jednak korzystanie z mapy w deszczową pogodę lub po prostu podczas jazdy na rowerze, byłoby zwyczajnie niewygodne, a nawet niemożliwe. Właśnie w takim przypadku idealnie sprawdzi się mapnik, który osłoni papierową nawigację. Jest wygodnym rozwiązaniem dzięki mocowaniu na kierownicę i z usztywnianym spodem.  Pomaga odnaleźć drogę bez konieczności zatrzymywania się. Dodatkowo takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się podczas gier i zabaw terenowych.

Akcesoria rowerowe doświadczonych marek

Uchwyt rowerowy na smartfon może być minimalistyczny i uniwersalny, ale też specjalnie przystosowany do wielkości urządzenia i przybrać formę wodoodpornego futerału. Tak samo mapniki – usztywniane i wygodne z mocowaniem na kierownice, stają się koniecznym wyposażeniem długiej wyprawy na dwóch kołach. Decydując się na akcesoria rowerowe, warto wybierać doświadczonych producentów, którzy oferują trwałe produkty. W e-horyzont znajdziesz uchwyty na telefon i mapniki takich marek jak Sport Arsenal czy Bike Citizens.

© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.