Śpiwór turystyczny Pinguin BLIZZARD WIDE PFM khaki

Cena 359,99 zł Od 299,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
blizzard_wide_xl_pfm_khaki

Śpiwór turystyczny z syntetycznym wypełnieniem Pinguin BLIZZARD WIDE PFM jest przeznaczony dla podróżnika o większej posturze,  który potrzebuje więcej przestrzeni podczas snu. Śpiwór BLIZZARD WIDE PFM to klasyczny śpiwór typu "koperta", który po całkowitym rozpięciu zamka może służyć jako kołdra.
Zakres temperatur śpiwora (T-comf: +4°C, T-lim: -1°C, T-ekstreme: -17°C) pozwala na użytkowanie w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni - bez problemu można w nim się wyspać nawet podczas niewielkich przymrozków.

Śpiwór ma konstrukcję dwuwarstwową i jest ocieplony innowacyjnym wypełnieniem syntetycznym TherrmicFibre PFM - to lekkie sprężyste włókna o wysokiej zdolności magazynowania cząsteczek powietrza, zarówno na ich powierzchni o mikro średnicy, jak i w wolnej przestrzeni pomiędzy nimi. Włókna są silikonowane, co utrwala ich wzajemne położenie, daje stabilną warstwę termoizolacyjną Efekt "sprężyny") oraz zapobiega nasiąkaniu ich wilgocią z otoczenia. Dodatkowym atutem włókien silikonowanych jest też (w razie zamoczenia śpiwora) szybkie ich wysychanie.

Śpiwór BLIZZARD WIDE jest łatwy w konserwacji po sezonie - można go prać w pralce (na delikatnym programie) oraz suszyć w suszarce.

Szczegóły:

  • dwuwarstwowa konstrukcja znacząco zwiększająca parametry termiczne śpiwora, przy zachowaniu niskiej wagi
  • materiał zewnętrzny Poliester DWR Clima Control Shield, tworzący ochronną powłokę zapobiegającą uciekaniu ciepłego powietrza, a jednocześnie zapewniającą odpowiednią oddychalność, hydrofobowe wykończenie DWR zapobiega przenikaniu wody do wypełnienia
  • materiał wewnętrzny Poliester Micro Lite  (100% poliester) - szczotkowana tkanina o przyjemnej, zbliżonej do naturalnej bawełny fakturze
  • wypełnienie TherrmicFibre PFM (2 x 150g/m/2) - lekka, puszysta ocieplina ze sprężystych silikonowanych włókien poliestrowych, doskonale magazynujących ogrzane przez użytkownika powietrze
  • profilowany, regulowany kaptur chroniący głowę przed utratą ciepła
  • solidny dwukierunkowy zamek umożliwia regulację temperatury w śpiworze, przy zamku taśmy zapobiegające wcinaniu materiału w suwak
  • zamek zakryty jest od wewnątrz dodatkową listwą termiczną
  • możliwość spięcia z drugim śpiworem
  • w komplecie: pokrowiec kompresyjny

Więcej informacji
Kierunek zamka lewy lub prawy
Materiał wewnetrzny Poliester Micro Lite (100% poliester)
Materiał zewnętrzny Poliester DWR Clima Control Shield (100% poliester)
Przeznaczony na pory roku wiosna / lato / jesień
Technologie DWR - Durable Water Repellent
Temperatura komfortu (T-comf) +4°C
Temperatura minimalna (T-extreme) -17°C
Temperatura przejściowa (T-lim) -1°C
Waga wypełnienia 300 (2x150) g/m2
Wymiary (dług. x szer.) 220 x 85 cm
Wymiary po spakowaniu 24 x 48 cm (24 x 30 cm po skompresowaniu)
Wypełnienie ocieplające ThermicFibre PFM 2x150g/m2 (włókna syntetyczne silikonowane)
Przeznaczony na wzrost do 190 cm
Zamek YKK
Marka Pinguin
Waga 1750g

DWR - Durable Water Reppellent oznacza impregnację materiału zewnętrznego, zabieg ten odbywa się podczas produkcji danego produktu. Zastosowanie technologi DWR zapobiega wsiąkaniu wody przez tkaninę. Impregnacja sprawia, że woda skrapla się i spływa po powierzchni materiału. Technologia DWR stosowana jest podczas produkcji odzieży, obuwia, a także sprzętuturystycznego jak plecaki czy namioty. W skrócie mówiąc, impregnacja zapewnia nienasiąkliwość, ale nie wodoodporność. 

Impregnacja DWR nie jest na stałe, oznacza to, że dany produkt narażony na częsty kontakt z wodą czy zabrudzeniami, bądź też częste pranie skraca okres przydatności. Aby odnowić właściwości należy stosować impregnację.

Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Śpiwór turystyczny Pinguin BLIZZARD WIDE PFM khaki
Twoja ocena
Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2020 by e-Horyzont. All Rights Reserved.