Mapa turystyczna Compass BESKID SĄDECKI 1:50 000 laminowana

Od 15,99 zł
Trwa ładowanie opcji...
SKU
compass_beskid_sadecki

Mapa turystyczna BESKID SĄDECKI to wydana przez krakowskie wydawnictwo Compass jednostronna mapa w SKALI 1:50 000. Obejmuje ona cały obszar Beskidu Sądeckiego oraz Małych Pienin, a także pokaźne fragmenty Pienin Właściwych, Beskidu Wyspowego i Gór Grybowskich w Beskidzie Niskim.

Zachodni kraniec mapy wyznacza Dunajec i Tylmanowa, jej północna granica sięga za Stary Sącz i do Ropy.

Na wschodzie mapa kończy się na linii Ropa - Brunary - Tylicz, zaś na południu sięga po słowacką Starą Lubownię. Uzupełnieniem mapy jest wycinek obrazujący wschodni fragment Pasma Leluchowskiego.

Drugą stronę mapy zajmuje część opisowa - charakterystyka Beskidu Sądeckiego i informator krajoznawczo-turystyczny z uwzględnieniem najciekawszych atrakcji regionu. Uzupełnieniem są plany centrów Starego Sącza, Szczawnicy, Krynicy-Zdroju, Krościenka nad Dunajcem, Piwnicznej i Muszyny oraz zestawienie schronisk turystycznych PTTK i prywatnych. Trzy panoramy górskie z opisami (z Wysokiej, Koziarza i polany na Wyżnie Młaki nad Wierchomlą) pozwolą na odnalezienie nazw szczytów widocznych z tych znanych miejsc widokowych.

Beskid Sądecki dzieli się na dwa główne pasma - Pasmo Radziejowej i Pasmo Jaworzyny Krynickiej, w jego skład wchodzi też Pasmo Leluchowskie (Góry Leluchowskie) oraz słowackie Góry Lubowelskie (Lubovnianska Vrchovina). Najwyższym szczytem Beskidu Sądeckiego jest Radziejowa (1266 m n.p.m.).

Treść mapy Beskid Sądecki umożliwia sprawne poruszanie się w terenie górskim -  naniesiono na nią wszystkie szlaki turystyczne (piesze, konne, rowerowe i narciarskie), drogi bite i ścieżki, wyciągi narciarskie kempingi, i schroniska turystyczne, oznaczono też atrakcje przyrodnicze i krajoznawcze. Piesze szlaki turystyczne posiadają czasy przejść. Cieniowanie mapy oddaje plastycznie rzeźbę terenu.


Mapę wydano z okazji 25 lat istnienia wydawnictwa Compass.


Informacje dodatkowe:

  • mapa jednostronna w skali 1:50 000;
  • mapa laminowana dwustronnie - wodoodporna;
  • poziomice co 10 m;
  • siatka kartograficzna co 2 minuty
  • mapa opracowana w układzie współrzędnych PL-1992;
  • ustawienie odbiornika GPS: WGS-84
Szczegóły
Marka Compass
Format B1 (68 x 98 cm)
Laminowana Tak
Rodzaj mapa turystyczna
Rok wydania 2021
Skala 1:50 000
Wydanie XV
Napisz własną recenzję
Zaloguj się aby dodana recenzja została połączona z Twoim kontem.
Napisz opinię o produkcie:Mapa turystyczna Compass BESKID SĄDECKI 1:50 000 laminowana
Twoja ocena
Zobacz Podobne Produkty
© Copyright 2021 by e-Horyzont. All Rights Reserved.